riazii

چرا کارگاه انتخاب رشته به من کمک می کند؟

,

کارگاه انتخاب رشته

شاید بهتر باشد. از کارگاه سال گذشته برایتان بگوییم. اینطوری هم با برنامه های کارگاه آشنای می شوید وهم پاسخ سوالتان را می گیرید. کارگاه انتخاب رشته پارسال یکی دو روز پس اعلام نتایج  توسط سازمان سنجش در سالن کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خیابان حجاب ، برگذار شد. میزبان این همایش دیبیرستان جامی و و مهمانان ویژه کارگاه دکتر فرنود وحدت، استاد دانشگاه بودند.

کارگاه با بحث در مورد سوال «چرا به دانشگاه می رویم؟» آغاز و پاسخ آن این گونه مطرح شد: دانشگاه رفتن مسیری برای کسب موفقیت است و قطعا نمی تواند به تنهایی عاملی برای موفیت باشد.

uni

دانشگاه در مسیر موفقیت

در ادامه استاد سید حامی وحدت در مورد انتخاب درست و با توجه به علاقه و توانمندی برای حضار توضیحاتی را ارائه دادند و این شروعی بود برای آغاز فرآیند انتخاب رشته در این مرحله  اولین فرم خودشناسی در این مرحله خدمت حضار توزیع شد. هدف اصلی این فرم آماده کردن ذهن دانش آموزان برای پاسخ به سوالات روز تعیین رشته خصوصی است. که خوشبختانه باز خورد خیلی خوبی در سال های گذشته داشته و بچه توانسته اند ارتباط خوبی با آن بر قرار کنند.

photo_2016-08-06_20-47-41

 

در قسمت دوم گارگاه انتخاب رشته دکتر فرنود وحدت در مورد تقسیم بندی رشته های دانشگاهی صحبت کردند.ایشان رشته های دانشگاهی را بر مبنای توانایی های لازم جهت بازار کار به دسته بندی های زیر تقسیم کردند:

  • میدانی
  • آزمایشگاهی
  • علمی پژوهشی
  • کارخانه ای

 

photo_2016-08-06_21-22-32

 

در انتها ی کارگاه انتخاب رشته هم در مورد مهارت های فردی  لازم که داشتن آن ها برای هر دانشجویی لازم است صحبت شد. دکتر فرنود وحدت دانستن حداقل یک زبان خارجی، تسلط کامل بر کامپیوتر بخصوص نرم افزار های  تخصصی رشته تحصیلی و مطالعه در مورد توانایی های اجتماعی را از مهمترین فعالیت ها در «کنار» خوب درس خواندن در زمان تحصیل قلمداد کردند.

در پایان از همه شما عزیزان دعوت می شود در این کارگاه شرکت کنید، به امید اینکه کارگاه انتخاب رشته بتواند سهم کوچکی در موفیت شما داشته باشد.

 

ثبت نام در کارگاه انتخاب رشته:

نام و نام خانوادگی

شماره موبایل

رشته تحصیلی

اگر همایش جمع بندی عربی بودید، شماره صندلی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *