رتبه 86 کنکور تجربی علت موفیتش را تلاش و بی حاشیه بودن می داند!

١- سلام خودتان را به طور کامل معرفی کنید.

** سلام. میترا انصاری هستم متولد 73/7/10 از تهران

٢ رتبه تان در کنکور سراسری چند شد؟

**  86 منطقه 1 و 170 کشوری

٣-وضعیت درسیتان در دوران دبیرستان چطور بود؟

** در حد 2رقمی نبودم اما جز شاگردای خوب کلاس بودم

۴- در چه رشته و دانشگاهی پذیرفته شده اید؟

** ورودی 93 دندان پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

۵- چرا این رشته را انتخاب کرده اید؟

** به خاطر آینده ی شغلی و زود بازده بودنش نسبت به بقیه ی رشته های دکتری

6- با توجه به رشته تحصیلی تان فکر میکنید شغل اینده تان چه می باشد؟

** قاعدتا دندان پزشک?

٧- در سال کنکور تمام تفریحاتتان را کنار گذاشتید؟

** نه به طور کامل اما سعی کردم محدودش کنم

٨- در هفته معمولاً چند ساعت درس میخواندید؟

** چون من 2سال کنکور دادم،سال دوم هم مدرسه نمی رفتم و فارغ التحصیل بودم برای همین متوسط روزی 12 ساعت مطالعه رو داشتم.

٩- درصد های کنکورتان را به مخاطبان ما میگویید

** بله البته

ادبیات         82

عربی          92

دینی           78

زبان             88

زمین                0

ریاضی         74

زیست          80

فیزیک            75

شیمی           80

١٠- آزمون های آزمایشی چه نقشی در موفقیت شما داشت؟

** تاثیر زیادی داشت چون باعث می شد آموخته هام رو چند بار محک بزنم و دوره هام توی درس ها بالا می رفت

١١- فکر میکنید دلیل موفقیتتان در چه بود؟

** برنامه ریزی ، تلاش و نداشتن حاشیه .

 ١٢- قبل از کنکور چه رتبهای را برای خودتان تصور می کردید؟

** بین 100 تا 200

١٣- برای بالا بردن درصدها و میزان توانایی و تسلط خود چه کارهایی می کردید؟

**  همیشه سعی می کردم خودم اشکال های خودم رو برطرف کنم. مثلا تو فیزیک و ریاضی و شیمی ترجیحا سعی می کردم خودم همه ی تست ها رو حل کنم و وابسته ی پاسخ تشریحی کتاب هام نباشم. سوال هارو به واسطه ی جزوه و کتاب حل می کردم و کمتر سراغ پاسخ نامه ی تشریحی می رفتم. نهایتا اگر به جواب نمی رسیدم یک خط از پاسخنامه رو می خوندم و باز خودم سوال رو حل می کردم. در کل سعی می کردم خودم دست به قلم بشم و جواب سوال هارو در بیارم. تو زیست هم دوره هام خیلی بالا بود و حداقل روزی 2ساعت مطالعه ی زیست داشتم. تو عربی و ادبیات و زبان هم تست زیاد می زدم و خودم رو با انواع سوال ها آشنا می کردم که سر جلسه ی کنکور شوکه نشم. برای دینی هم مطالعه زیاد داشتم چون خیلی فرار بود. آزمون هم که می دادم، سریع تحلیلش می کردم و در کل تحلیل آزمون از خود آزمون واسم مهم تر بود. اینجوری بود که تسلطم رو درس ها بالا می رفت و به دنبالش درصدهام چیزی می شد که میخواستم.

 ١۴- از کدام کتاب ها و جزوه های اموزشی استفاده میکردید؟

** دینی و ادبیات: نشر الگو، زبان: زبان کنکور انتشارات شبقره، عربی: کتاب آقای وحدت+ گاج، زیست:خیلی سبز، شیمی: مبتکران، ریاضی: آبی قلم چی+خیلی سبز، فیزیک: آبی قلم چی+ نشر الگو

١۵- به نظر خودتان وجود یک استاد خوب چقدر در موفقیت دانش اموزان مؤثر است؟

** تاثیر زیادی داره به شرطی که دانش آموزان تمام بار مسئولیت درس هارو به دوش استاد نندازند. هرچی استاد قوی تر باشه بچه ها حس می کنند که اگر استاد 1بار درس رو سر کلاس توضیح داد، دیگه نیازی به دوره ی مطالب یا خواندن اون مبحث رو ندارن که این اشتباهه.به خاطر همینه که بچه هایی که معمولا از استاد های خوب بهره مند نیستند به مراتب نتیجه های بهتری از کسایی میگیرند که امکانات فراولنی در اختیار داشتند. چون خودشون سعی می کنند مشکلات خودشون رو برطرف کنند و همین باعث میشه که اشکال هاشون ریشه یابی بشه و به اون درصدی که میخوان برسن.

١۶- چطور از قبول شدن خود مطلع شدید؟

** خودم دیدم از تو سایت

١٧- چقدر استرس داشتید؟

** خب کنکور مثل هر مرحله از زندگی سختی های خودشو داره. شاید نشه اسمش رو استرس گذاشت اما تو اون دوران خیلی حساس بودم و کوچک ترین مساله منو به هم میریخت.از بچه هام میخوام اگه واقعا حس می کنند استرسشون غیر طبیعیه به روان شناس مراجعه کنن و بدونن هیچ ایرادی نداره.

١٨- تا به حال شده که مسئله ی درسی را نتوانید حل کنید؟

** راستش نه. یه عادتی که من تو دوران کنکور داشتم این بود که نمی ذاشتم هیچ مساله ای واسم گنگ و مبهم بمونه. به هر طریقی بود دنبال سوال می رفتم و جوابش رو پیدا می کردم. البته سر آزمون اصلا به سوال ها گیر نمیدادم و اگر می دیدم حل نمیشه یا وقت گیره سوال رو رد می کردم. اما وقتی میومدم خونه و میخواستم تحلیلش کنم هر جوری بود سوال رو حل می کردم.

 

١٩- برویم سراغ عربی خودمان… استاد وحدت چقدر در موفقیت شما تاثیر داشتند؟

** من  درصد عربیم معمولا بین 40 تا 50 بود. از این مقدار هم بالا تر نمیومد تا قبل از اینکه آقای وحدت معلمم باشن. به شخصه تو ترجمه همیشه می لنگیدم و اصلا تست هاشو نمی زدم. افعال مزید هم همیشه واسم کابوس بود. این رو هم می دونستم که بچه های تجربی اکثرا تو عربی ضعیفن و اگه من بتونم عربیم رو خوب بزنم از خیلی از رقیبا جلو میفتم برای همین نگران عربی بودم. اما آقای وحدت اینقدر همه چیز رو روان و با شعر تدریس می کردن که همه ی نکات تو ذهنم تثبیت می شد. اما سال اول به خاطر برنامه ریزی غلط 70 زدم. در صورتی که می تونستم بالای 90 بزنم. اما سال دوم ریز به ریز نکات کتاب رو خوندم و تست هام رو بالا بردم. در کل واقعا هم خود آقای وحدت هم کتابشون خیلی به من کمک کردن.

٢٠- راجع به کتاب عربی کامل چه نظری داری؟

** تو کنکور کتاب بی نقص کم پیدا میشه و معمولا مجبوری 2 منبعی کار کنی اما واسه عربی نه. من فقط همین کتاب رو استفاده کردم و به نظرم خیلی کتاب کاملیه و آدم رو از سردرگمی در میاره.

٢١- چطور توانستید عربیتان را اینقدر بالا بزنید؟

** اول کتاب رو خوب مطالعه می کردم و بعدش تست زیاد می زدم. یه چیز دیگه ای که باعث شد من بالا بزنم این بود که زیاد تو عربی دوره داشتم چون درس فراریه. اگه وقتم بهم اجازه میداد سعی میکردم جمعه ها یه دور چیزایی که تو هفته خونده بودم رو با تست دوره کنم و تست هام رو هم خوب تحلیل کنم.

٢٢- ایا این کتاب میتواند جایگزین استاد باشد؟

** 90 درصد بله می تونه. اون 10 درصد بقیه رو هم میذاریم برای رفع اشکال که شاید به معلم نیاز داشته باشیم. اما در کل نیاز کسایی که به استاد خوب دسترسی ندارن رو کامل برطرف میکنه.

٢٣-حرف اخر…..

_ خب لطف خدا باعث شد که من تو این جایگاه قرار بگیرم و بعد وجود پدر مادر و مخصوصا مشاورم که ازشون تشکر می کنم. سال کنکور حالا خوشبختانه و یا متاسفانه سال سرنوشته و با یه آزمون 4ساعته تعیین میشه که قراره تو چه دانشگاه و چه رشته ای درس بخونی. پس بهتره که تو این سال یه کم آدم سختی بکشه و تو دانشگاه و رشته ای که میخواد پذیرفته بشه. هرچند درس خوندنتو رشته های دکتری اونم تو دانشگاه دولتی اونم شهید بهشتی واقعا سخته و حجم درس ها زیاده. اما حداقلش اینه که آدم میدونه قراره به کجا برسه و بدون استرس درس می خونه و از درس خوندنش لذت می بره. به تشکر ویژه هم دارم از آقای وحدت. ایشون فقط معلم عربی نبودند بلکه برای ما حکم یه مشاور و پدر دلسوز داشتند و سرنوشت شاگرداشون همیشه واسشون

اهمیت داشته و نسبت به بچه ها بی تفاوت نبودند. در آخرم با یه بیت شعر حرفامو تموم میکنم

گر چه شب تاریک است

اندکی صبر، سحر نزدیک است…

 

 

مشاوره عربی کنکور رایگان

شما دانش آموزان عزیز این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب آموزش مناسب خود، از مشاوره رایگان مشاوران آموزشی تیم حامی وحدت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *