آزمون آزمایشی

چرا من در آزمون های آزمایشی شکست می خورم؟

,

علت دوم شکست من در آزمون های آزمایشی

یادم میاد معمولا بعد از اینکه آزمون میدادم،بیصبرانه منتظر جواب آزمون بودم تا ببینم رتبه ام چند شده؟!اگر رتبه ام خوب شده بود که خوشحال میشدم و فکر میکردم همه مطالب رو خوب یاد گرفتم،بنابراین دفعات بعدی که می خواستم آزمون بدم از روی مطالب گذشته سریع رد میشدم.

ولی اگه رتبه ام بدمیشد،تا چند روز احساس ناامیدی میکردم و حوصله درس خوندن نداشتم.بنابراین درهرحال دو حالت آزمون دادن به یک عامل مضر برای من تبدیل شده بود.

آزمون آزمایشی

مشکل کجا بود

مشکل اونجا بود که من به همه جنبه های ازمون توجه میکردم بجز جنبه اصلی .یعنی من یادم رفته بود که برای چی آزمون میدم.

علت و هدف اصلی آزمون پیدا کردن نقطه ضعف ها و رفع کردن اونها تا زمان کنکورم بود.اینجا بود که متوجه شدم چرا با وجود اینکه درس میخونم اما در آزمون عملکرد خوبی ندارم.

تصمیم گرفتم روش خودم رو عوض کنم

از اون موقع به بعد سعی کردم قبل از اینکه نتیجه آزمونم رو ببینم،تمام سوالات آزمون رو دوباره بخونم و حل کنم و هر جایی که مشکل داشتم اون مبحث رو از اول دوباره  مرور میکردم و تست میزدم،تا اینکه به اون مبحث مسلط بشم(البته یادم بود که باید یه بازه زمانی تعیین کنم تا به درسهای دیگه ضربه نزنه)

نتیجه خیلی خوب شد

این روند باعث شد اشتباهات تکراری من در آزمون های آزمایشی به حداقل برسه و همچنین نقاط ضعفم رو در مباحث پیدا کنم و قبل از کنکور رفع کنم.و متوجه شدم که نکته مفید دیگر آزمون دادن پیدا کردن اشکالات در دروس مختلف است.

خوبه که توام حواست باشه که فقط برای دیدن نتیجه،آزمون ندی بلکه بیشتر توجه کنی که نقاط ضعفت کجا هستن.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *