بودجه بندی عربی کنکور

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید

بودجه بندی عربی کنکور نظام جدید

من سید حامی وحدت خیلی خلاصه در مورد بودجه بندی عربی کنکور برای شما بنویسم، این مطلب حاصل 20 سال سابقه تدریس عربی کنکور من است. با من تا آخر این مقاله همراه باش. می خواهم در مورد سوالات ذیل با شما صحبت کنم.

  • سوالات عربی کنکور چه قالبی دارند؟
  • از هر مبحث چند سوال در عربی کنکور پرسیده می شود؟
  • کدام مباحث عربی بیشتر در کنکور پرسیده می شوند؟
  • چند سوال از قواعد و چند سوال از ترجمه می آید؟
  • سوالات درک متن به چه صورت هستند؟

عربی کنکور در هر تمامی گروه های ریاضی، تجربی، انسانی و هنر شامل 25 سوال است که سوالات 26 تا 50 دفترچه را شامل می شود.

ترجمه عربی کنکور – سوالات 26 تا 33

26 تا 29 سوالات امتیاز آور ترجمه عربی کنکور را از شما می پرسند. این سوالات بسیار ساده هستند و شما می توانید با دانستن تکنیک های ساده تست زنی به راحتی و به سرعت امتیاز قابل قبولی از این قسمت بگیرید. نکته بسیار مهم در این بخش این است که شما باید در انتخاب گزینه صحیح دقت بسیار بالایی داشته باشید و درست ترین گزینه را انتخاب کنید.

30 و 31 سوالاتی هستند که معمولا در چهار گزینه، 4 جمله عربی و ترجمه آنان وجود دارد و طراح از شما خواسته تا ترجمه صحیح (سوالات عین الصحیح) و یا خطار (عین الخطا) را بیابید. در این دسته بخصوص سوالات عیّن الصحیح باید خیلی حواستان به زمان باشد، زیرا این سوالات نسبت به سری قبلی وقت گیر هستند..

32 و 33 در مورد تعریب از شما پرسیده می شود، این قسمت را می توان سخت ترین قسمت سوالات ترجمه دانست چرا که علاوه بر دانستن تکنیک های ترجمه باید قواعد هم بدانید.

درک مطلب – 34 تا 44

سوالات درک مطلب در کنکور سراسری به 3 دسته تقسیم می شوند:

  • 4 سوال درک متن از 34 تا 37، که اید متن را بخوانید و بر اساس آن به سوالات پاسخ دهید. در این قسمت خیلی از بچه ها معمولاً مشکل دارند، شاید واقعا بد قلق ترین سوالات کنکور همین سوالات درک متن باشند. که باز هم نباید نگران آن باشید.
  • 3 سوال بعدی تحلیل صرفی هستنند که در مورد ساختار و نقش آنان از شما پرسیده می شود. (38 تا 40)
  • 2 سوال آخر این قسمت هم سوالات «شکّل» هستند که باید به قواعد عربی کنکور مسلط باشید تا بتوانید به خوبی از پس این سری بر بیایید. در این سری باید با توجه به نقشی که کلمه مشخص شده در جمله دارد، اعراب صحیح آن را در میان گزینه ها انتخاب کنید.

قواعد عربی کنکور – 44 تا 50

در این بخش همانطور که از عنوانش پیداست، در مورد قواعد عربی کنکور به شکل های گوناگون از شما سوال پرسیده می شود. و مربوط به عربی دهم تا دوازدهم است.

مشاوره عربی کنکور رایگان

شما دانش آموزان عزیز این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب آموزش مناسب خود، از مشاوره رایگان مشاوران آموزشی تیم حامی وحدت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *