برنامه ریزی درسی

برنامه ریزی -۱

, ,

به برنامه هام نمیرسم

معمولا ما به برنامه هایی که در طول روز برای خودمون میریزیم نمیرسیم،،،و در نتیجه باعث احساس گناه در ما میشه.مخصوصا زمان کنکور حتی اگر به کوچکترین برناممون نرسیم به شدت احساس بدی بهمون دست میده و این باعث استرس و اضطراب میشه.

نکات به درد بخور

یادتون باشه ،چه برای برنامه درسی و چه برنامه زندگی،اول باید میزان توانایی خودت رو بشناسی.

مهم این نیست که تو چند ساعت برای درس خوندنت برنامه میریزی ،چیزیکه اهمیت داره میزان پیشرفت تو هستش.البته این نکته رو نباید فراموش کنیم که به هر حال خوب و عمیق درس خوندن چند ساعتی طول میکشه.

notebook-with-accessories-in-flat-design_23-2147560630

چجوری برنامه ریزی کنیم

معمولا بهترین حالت برنامه ریزی جوری هستش که حجم درس هات رو نه اونقدر کم انتخاب کنی که به مباحث ازمون نرسی،نه اینکه انقدر زیاد انتخاب کنی نتونی بهش برسی و ناامید بشی و کلا درس و مشق رو بذاری کنار.

یادت باشه که برنامه ریزی حجیم باعث موفقیت تو نمیشه ،بلکه برنامه ریزی درست و منطقی موفقیت تورو تضمین میکنه.

برنامه های مکتوب تهیه کن

اول فهرستی از فعالیت های خودت به ترتیب زمانی از اولین گام تا آخرین گام قبل از دستیابی به هدفت تهیه کن. دوم، با پذیرفتن اینکه ۲۰ درصد موارد فهرست، تعیین کننده ۸۰ درصد ارزش و اهمیت کارهایی هستند که انجام میدی، اولویت هایی(درس خواندن) را از میان این مواردانتخاب کن. به قول گوته «مواردی که از اهمیت زیادی برخوردارند هرگز نباید تحت تسلط موارد بی اهمیت قرار گیرند .» توعلاوه بر داشتن اهداف مکتوب باید برنامه های عملی مکتوبی هم داشته باشی،که هر روز از آ نها پیروی بکنی.هرشب قبل از خوابیدن برنامه کاری فردا را مرور کن تا هنگام خواب ذهن تو بصورت ناخوداگاه برای انجام برنامه فردا برنامه ریزی بشه.

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *